1.díl - Lásce neporučíš + Úvod

23. srpna 2009 v 18:56 | Ila |  Lásce neporučíš
Jmenuji se Ellen a je mi 18 let. Mám dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. Jsem štíhlá a malá. Měřím jenom 160 cm. Stejně jako moje nejlepší kamarádka Kate (18) studuji střední školu v Praze. Kate vypadá podobně jako já akorát je o trošku vyšší a má zelené oči. Strašně se těšíme na prázdniny, protože jako každý rok už 5. rokem pojedeme k mému bratránkovi Charliemu do Německa a také po dlouhé době uvidíme naše kamarádky. Carol, 19letá dlouhovlasá blondýnka s modrýma očima, a Sofie, 17letá krátkovlasá černovláska se zelenýma očima.

Carol a Sofii známe už 5 let a staly jsme se nejlepšími kamarádkami i přes tu vzdálenost, která nás přes většinu roku dělí. Charlie dělá bodyguarda US 5 a slíbil nám, že letos nás s nimi seznámí a budeme s nimi moci jezdit i na nějaké akce. Už se nemůžeme dočkat.

Lásce neporučíš - 1. díl

Je druhý červnový týden a já s Kate tvrdnu ve školní lavici. Ve škole se už nic neučíme, jen chodíme na procházky nebo koukáme na filmy. Jsme ve třetím ročníku a studujeme obor: Provoz diplomatických služeb. Je to docela těžké. Učíme se tři jazyky - angličtinu, francouzštinu a španělštinu. "Už jenom dva týdny a konečně uvidíme Charlieho, Carol a Sofii."pronesu ke Kate. "Ale hlavně konečně poznáme US5."řekne trochu zasněně. "To jo. Nemůžu se dočkat. A taky se docela těším na Stefana. Pamatuješ, jak jsme s ním loni blbli v tom bazénu?" "Jasně, že jo. Na to se nedá zapomenout."řekne s úsměvem Kate a snaží se zadržovat smích, protože si určitě vzpomněla na to, jak jsme oblečeného Stefana zákeřně shodily do bazénu. Abyste to pochopili, Stefan je asi dvoumetrovej chlápek a nejlepší kamarád Charlieho. Taky dělá bodyguarda pro US5. "Co kdybychom dneska po škole vyrazily na takové menší nákupy?"zeptá se mě Kate s úsměvem na rtech. "To bysme mohli. A taky bychom se měly dohodnout, čím autem do toho Německa pojedeme?" "Asi tím tvým. Má větší nádrž a tak ujede větší vzdálenost a hlavně je o hodně větší než ten můj sportáček, takže se nám tam vejdou všechny naše věci." "To máš pravdu." Obě jsme dostaly auta od rodičů k narozeninám. Kate dostala rudého sporťáka BMW M3 a já dostala černého teréňáka Lexus Rx. Konečně skončilo "vyučování". V červnu celá naše škola končila stejně, takže si asi dovedete představit, jak obtížné bylo se dostat, co nejrychleji ven, když najednou ze tříd vyběhlo nějakých 750 lidí. "Někdy si tu připadám jako kovboj na divokém západě, který krotí obrovské stádo divokých koní."zasmál se jeden z profesorů a částečně měl pravdu, protože jsme se jako stádo divokých koní chovali. Konečně jsme s Kate nasedly každá do svého auta a vyrazily jsme směr Zličín. Domů jsme přijely něco po 16 hod. Bydlely jsme v Roztokách, což je asi 30 min od naší školy autem. Bydlely jsme v rodinných domech pár ulic od sebe.
"Ahoj mami."křikla jsem, když jsem přišla do haly s taškami v rukách. Hned ke mně přiběhnul můj dlouhosrstý zlatý retrívr Sam a začal prudce vrtit ocasem. Položila jsem tašky na zem a začala Sama hladit. Po chvilce přišla i mamka. "Ahoj Ellen. Jak bylo ve škole? A koukám, že jste se s Kate stavěli na nákupech."zasmála se mamka při pohledu na všechny moje tašky. "Ve škole byla nuda jako obvykle."odpověděla jsem a pomalu jsem stoupala po schodech s taškami v rukách a se Samem v patách. Vstoupila jsem do mého pokoje, ke kterému patřila i koupelna a šatna. Sam si ihned vyskočil na postel a pohodlně se tam uvelebil. Já jsem uložila koupené věci do skříně a šla jsem si dát pozdní oběd. "Kdy se vrátí taťka?" zeptala jsem se mamky. "Za chvíli by tu měl být. Jo a zlatíčko zítra, což je sobota jedeme s tatínkem na výlet do Dětenic. Nechceš jet s Kate s náma?" "Jo, to bych docela ráda. Večer Kate zavolám." Za chvíli se otevřeli dveře od jídelny, kde jsme seděly, a přišel taťka. "Ahoj holky." Řekl anglicky a my ho pozdravily také anglicky. Můj taťka je totiž napůl Angličan a napůl Francouz, takže doma mluvíme anglicky. Akorát, když jsem sama s mamkou, tak mluvím česky.
Večer jsme zavolala Kate a ta souhlasila, že s námi pojede. V sobotu v 9 ráno jsme vyrazili do Dětenic. Je to opravdu nádherný zámek. Bylo tam i představení o upalování čarodějnic. Užili jsme si tam spoustu zábavy. V neděli jsem byla venku s kamarády. Pak přišlo pondělí a škola. Úterý, středa, čtvrtek byli stejné dopoledne škola a odpoledne venku. V pátek nás naši omluvili ze školy, protože jsme, já a Kate, letěly na prodloužený víkend k mojí babičce do Francie. Víkend jsme strávily v babiččině domě v Paříži. Ještě má druhý v Nice u moře, kam pojedeme na týden o prázdniny. U babičky v Paříži to bylo úžasné jako vždy. Nakoupily jsme spoustu úžasných hadříků a doplňků. Jako bych toho doma měla málo :D V neděli navečer jsme dorazily domů.
Byla středa. Seděla jsem na opěradle pohovky v obýváku a koukala na vivu. Zrovna tam běžel klip US5 - Too much heaven a já do něj zažraně koukala. Najednou zazvonil telefon a já se příšerně lekla, takže jsem z opěradla slítla na zem. Uslyšela jsem hlasitý smích. V obýváku jsem totiž nebyla sama, ale byla tam ještě Kate a náš nejlepší kamarád Tom. Ten můj pád musel vypadat komicky, protože jak jsem padala tak spadlo jen moje tělo a nohy zůstali koukat zpoza opěradla.:D Rychle jsem se vyhrabala na nohy a letěla jsem pro mobil do kuchyně. Na displeji se ukazovalo jméno Charlie…. "Co ten asi může chtít? Vždyť jsme domluveni, že v pátek přijedeme hned po vysvědčení."říkala jsem si v duchu a zvedla telefon…
P.s.: vím, že tenhle díl je nudný, ale nějak se začít musí:Da prosím Vás o komentáře…ať už kladné nebo záporné :)

Autorka: Luccy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nikca nikca | 23. srpna 2009 v 19:23 | Reagovat

pekny,pokracko

2 izAbEl izAbEl | 24. srpna 2009 v 9:39 | Reagovat

začíná to dobře =o)) ... pokračuuj

3 maria maria | 24. srpna 2009 v 10:32 | Reagovat

je to fajn,tak pokračuj.

4 Kaťulaa Kaťulaa | E-mail | 24. srpna 2009 v 18:06 | Reagovat

Začátek je super, pokráčko!:-)

5 Nikola Nikola | 26. srpna 2009 v 8:52 | Reagovat

Hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama