6.díl - Lásce neporučíš

4. září 2009 v 19:39 | Ila |  Lásce neporučíš
Zpět z mého pohledu
Během necelých dvou hodin se nám podařilo naplnit oba dva košíky spoustou různého jídla a pití. "Konečně můžeme vyrazit k pokladně. Nikdy bych neřekl, že nakupování je taková dřina."oddechl si Izzy. Naštěstí u pokladen nebyly fronty, a tak jsme hned začali vyndavat zboží na pás. Zrovna jsem chtěla vyndat krabici s lupínky a Richie nejspíš dostal stejný nápad, protože se naše ruky dotknuly a mým tělem projelo mírné zachvění. Usmáli jsme se na sebe a stále tam nehnutě stáli. "Ehm,ehm."odkašlal si Izzy :"Nechtěli byste radši vyndavat ty věci?

Usmívat se na sebe můžete i potom."a pracně zadržoval smích. My jsme jen kývli a opět začali dávat věci na pás. Bohužel se naše ruky, už nestřetli. Zaplatili jsme a se spoustou tašek si to mířili k autu. "Ještě, že máš tak velký kufr."ozval se Richie, když skládal tašky do kufru. Bylo to poprvé od té doby, co jsme se dotkli. Byl nezvykle zamlklý. Za to Izzy, ten pusu nezavřel ani na chvíli:D Konečně jsme vyrazili domů, ale v půlce cesty jsem si ještě na něco vzpomněla a zeptala se kluků: "Nechcete se stavit v cukrárně? Znám tady jednu úžasnou cukrárnu." V zrcátku jsem viděla, jak Richie jen pokrčil rameny. "Jasně, že jo."vykřikoval radostně Izzy, který seděl vedle mě. Najednou mi svým chováním připomněl malé dítě. Dali jsme si každý zmrzlinový pohár s dvěma kopečky čokoládové, karamelovou polevou a šlehačkou. "Nikdy jsem nejedl tak dobrou čokoládovou zmrzlinu."prohlásil Izzy, když už jsme odcházeli. Richie opět vůbec nepromluvil. Nevím, co to s ním je.
Domů jsme dorazili, až kolem 10 hod. Ostatní nejspíš slyšeli auto, protože hned vyšli ven a pomohli nám s taškami. Potom jsme to Kate, Lena a já uklidili. Kate s Lenou už šli do obýváku a já si ještě nalévala v kuchyni pití. Zaslechla jsem hlasy z jídelny. Byl to Jay a Izzy. Vím, že se poslouchat nemá, ale poté co jsem uslyšela Richieho jméno, mi to prostě nedalo. "Izzy, nevíš, co je to dneska s Richiem? Je nějaký zamlklý. Mám o něj docela strach."říkal Jay a zněl dosti utrápeně. "Myslím, že o něj mít strach nemusíš." "Ale, ještě ráno byl v pohodě." "Cestou do toho obchoďáku už byl takový zamlklý a měl zamyšlený výraz."snažil se Izzy uklidnit Jaye. "Asi s ním promluvím." "Nech to být, Jayi. Aspoň prozatím. Já si jen myslím, že se zamiloval."pronesl naprosto klidně Izzy. " Do Nicol?"zeptal se JAy. Hned mi hlavou začalo šrotovat jaká Nicol. Vždyť mě to může být jedno. Richieho znám sotva den a půl. Rozhodla jsem se neposlouchat a vyrazit za ostatními do obýváku. Až později jsem zjistila, že jsem měla v kuchyni zůstat a doposlechnout si rozhovor do konce.
Asi do 11hod. jsme koukali na filmy. Teda kluci koukali a pak, ale my holky jsme šly vařit. Vařily jsme špagety s boloňskou omáčkou a přitom si povídali o všem možném. Řeč se stočila i na Richieho podivnou náladu. Lena nám řekla, že jí to překvapuje, protože Richie je obvykle hodně hlučný:D Ale o nějaké Nicol neřekla ani slovo.
Oběd klukům hrozně chutnal a my byly rády. Po obědě jsme vyrazili na procházku do místního parku. Je opravdu obrovský a ten, kdo se v něm nevyzná, by se snadno mohl ztratit. My se v něm naštěstí vyznali všichni. Naštěstí, protože jsme sice vyšli jako jedna velká skupinka, ale asi po 5 minutách jsme se rozdělili. Lena šla s Jayem. Kate někde zmizela s Chrisem. A pak jsme byli skupinka já, Richie, Izzy a Vince, ale my se také rozdělili. Já šla s Richiem k jedné fontáně a Izzy s Vincem šli ke stánku s občerstvením, jak jinak:DS Richiem jsme šli pomalu mlčky k fontáně. Najednou Richie promluvil: "A co kluci?" Jeho otázka mě překvapila, ale rychle jsem se vzpamatovala. "Co konkrétně myslíš?" "No, jestli s nějakým chodíš?"zeptal se Richie a byl trochu nervózní. "Ne s nikým nechodím."usmála jsem se na něj. Opět bylo ticho, které Richie prolomil: "Promiň, nebyla to zrovna vhodná otázka. Znám tě jen den a půl a …Promiň." "To je v pohodě." Došli jsme až k fontáně, posadili se na lavičky a sledovali ptáčky, kteří se cachtali na hladině. Tedy já je sledovala, ale Richie…
Autorka: Luccy

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 katy katy | Web | 4. září 2009 v 20:23 | Reagovat

wow super honem pokracko!!!!

2 nikca nikca | 4. září 2009 v 20:26 | Reagovat

kraasa honem pokracko

3 izAbEl izAbEl | 5. září 2009 v 13:15 | Reagovat

no tka to je zajímavý ... pokračuuj

4 Kaťulaa Kaťulaa | E-mail | 5. září 2009 v 16:54 | Reagovat

Já snad prasknu zvědavostí!:-D Myslím, že se ti 2 určo dají dokupy, rychle pokráčko.

5 janča janča | E-mail | 6. září 2009 v 14:48 | Reagovat

pls rychle pokračko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama