9.díl - Splněný sen tří italských holek

6. října 2009 v 15:06 | Ila |  Splněný sen tří italských holek
A bylo to tady, 1. září a tím i nástup do školy. Babička s dědou byli už z návštěvy doma a tak nás první den odvezli hned před školu. "Máte všechno, holky?" zeptal se děda, když zaparkoval. "Snad jo." řekla jsem dědovi a pomalu jsme začaly vystupovat. "Bude to v pohodě. Domů už dorazíte, je to kousek." "Jasně, ahoj." zamávaly jsme všechny dědovi a děda odjel. Koukla jsem se na tu školu. Byl to takový větší komplex složený z 4 budov z toho ta hlavní stála před námi. Šli jsme dovnitř po dlouhých schodech nahoru a měli najít ředitelnu. Jo, po nějakým čase se nám to i povedlo.

"Měli by jsme přehodit na angličtinu." kývla jsem na holky. "Jo, už se fakt těšim!" řekla ironicky Vanessa. Zaklepala jsem na dveře a ozvalo se jenom "dále". "Dobrý den, paní ředitelko." vstoupily jsme do větší místnosti. U okna sedla starší paní a skrz brýle se na nás podívala. "Dobrý den." pozdravila a dál na nás hleděla. "My jsme přijeli z Itálie a máme sem další 3 měsíce chodit do školy." "Vaše jména prosím." "Ashley Catarina de Luca, Vanessa Maria Giordano a Angela Giordano." představila jsem nás. "Vy jste sestry?" zeptala se ředitelka a přitom hledala naše jména ve složce. "Ne, sestřenice." odpověděla Angela. "Ano, tady jsou vaše složky. Podepište to tady. Je to papír o tom, že jsme nastoupili do školy. To pošleme vašim rodičům a nakonec půjdete všechny do jedné třídy. Je to učebna číslo 247 ve druhém patře nalevo." "Ok, děkujeme." dostaly jsme tašku s učebnicemi a šly najít tu naší budoucí třídu. "Tady je to hotový bludiště." vztekala se Angela, když už jsme přes 15 minut tu třídu hledaly. Bylo 5 minut po zvonění, takže jsme šly pozdě. "Tady to je." ukázala Vanessa a šly jsme ke třídě. Zaklepala jsem a vlezla s holkama dovnitř. Všichni na nás čučely jako by jsme právě přilítnuly z jiné planety a přitom jsme přijeli jenom z jiného kontinentu.
"Ano, to jsou ony. O těch jsme mluvila. Pojďte dál, holky." přivítala nás naše nová třídní učitelka. "Dobrý den." pozdravily jsme a já se snažila nevšímat všech těch očí. Ve třídě bylo snad 20 lidí. "Tak se nám holky představte." pobídla nás učitelka a já se ohlédla na holky. Bylo mi hned jasný, že já budu muset začít!
"Dobře. Ahoj, já jsem Ashley Catarina de Luca, ale pro vás jen Ashley. Ehm…jsem z Itálie z malého městečka na jihu. To město nese název Isola di capo Rizzuto. Je mi 16 let a to je asi všechno." usmála jsem se, protože jsem byla šťastná, že jsem zvládla docela plynule anglicky říct něco o sobě. "Tak já jsem Vanessa Maria Giordano a mam to stejné jako Ashley, jenom je mi 17 let." "A já jsem Angela Giordano a pocházim z Říma hlavního města Itálie. A je mi také 16 let." myslím, že jsme si všichni oddychli. Lidi ve třídě, že už jsme sklaply a my že to máme zasebou. "Výborně, holky. Tak se někam posaďte." "Mam támhleto místo!" zašeptala jsem Vanesse a hlavou naznačila místo vedle hezkýho kluka s hnědýma nagelovanýma vlasama. Vanessa se usmála a šla si sednou s Angelou do poslední lavice. Každej měl svojí lavici, ale byli vždycky dvě blízko sebe. Já jsem odpochodovala na místo, které jsem si "rezervovala". Sedla jsem si, položila tašku vedle sebe na zem a poslouchala vyprávění paní učitelky o tom jak to tady na škole chodí. "Ššš." uslyšela jsem a otočila svojí hlavu napravo. Naskytl se mi pohled na obličej anděla. Opravdu, ten kluk vedle mě byl dokonalej. "Já jsem Mike." představil se a já na něj pořád zírala. "A ty?" zeptal se a mírně se usmál. "Ashley." snažila jsem se udělat úsměv a asi se mi to povedlo, protože mi ho opět oplatil.
Zbytek hodiny jsem nevěnovala učitelce pozornost, ale psaly jsme si dopisy s Mikem. Mam jeho myspace a on moje. Slíbil, že napíše. Opravdu je hezkej a je to přesně můj typ kluka. Jenom doufám, že si Vann s Angie dělaly zápisky, protože já nemam absolutně nic.
Konečně po celé hodině zazvonilo a já zmuchlala papírek a dala si ho do tašky. Zvedla jsem se a narazila na Mika. "Náhodou je tvoje angličtina dost dobrá na to, že jsi z Evropy." "Děkuju. Už se jí několik let učim a naši hodně cestujou, takže mě doučovali." "A co si takhle někam vyrazit?" nabídnul mi a já nestačila zírat. To to jde tady v NY takhle rychle? "No, klidně, ale spíš až příští týden. Teďko budu mít docela frmol s holkama kvůly škole." "V pátek je párty u Jennifer, tak jestli by jsi nechtěla jít." "Šla bych moc ráda, ale v pátek už mam něco domluvenýho. Jsem pozvaná už někam jinam." ano, v pátek jsme měli jet do toho studia za US5. Bylo to neuvěřitelný a já tomu pořád nevěřila. "Wow, docela rychle se tady seznamuješ. Jsi tu krátce a už tu máš kluka?" zírala jsem na něj a pak rychle kývla hlavou, že ne. "Ne, nemam tady kluka." zasmála jsem se. "Jenom jsme s holkama pozvaný. Má to být spíš omluva." usmála jsem se. Pak jsem si všimnula, že holky už čekají u vchodu do třídy a nespouštějí ze mě oči. "Promiň Miku, ale budu muset jít. Holky už čekají a měly by jsme se vrátit co nejdřív domů. New York je velký a my jsme přece jenom z Itálie, takže by o nás měli naši prarodiče strach." "Jasný, měj se." otočila jsem se a třída už byla prázdná. Všichni během našeho rozhovoru odešli, jenom holky pořád čekaly u dveří.
"No teda, taky ty už se seznamuješ jo?" zeptala se mile Angela. "Je milej, hezkej a je to můj typ." usmála jsem se. "To, že je milej jsi za tu hodinu ve třídě zjistila?" rýpnula si Vanessa. "Jo." kývla jsem a šly zpátky domů. Zítra už začíná škola doopravdy i s učením.
Autorka: Marky :)*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N.Izzy N.Izzy | 6. října 2009 v 17:49 | Reagovat

Pokraččuuuj =o) moc hezkyy =o)

2 janča janča | E-mail | 7. října 2009 v 19:30 | Reagovat

pokračko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama